Nowy Hyundai i30 Fastback. Sportowy i wyrafinowany.

Nowy i30 Fastback porywa nie tylko wyglądem. Dzięki wyposażeniu w szereg inteligentnych technologii - od wydajnych układów napędowych z opcją łagodnej hybrydy 48 V po najwyższej klasy funkcje bezpieczeństwa i łączności - przemawia równie mocno do rozumu, jak do serca.

Łączność

Samochód, Twój telefon i Ty.

Naszpikowany inteligentną technologią, taką jak nowy ekran dotykowy i pięć lat bezpłatnych usług łączności Bluelink® Connected Car, nowy i30 zapewnia wszechstronną komunikację podczas każdej podróży. Bluelink zapewnia pełną interakcję wraz z systemem rozpoznawania komunikatów głosowych online oraz aplikacją smartfonową do sterowania samochodem. Usługi Hyundai LIVE umożliwiają dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o ruchu drogowym, miejscach parkingowych, pogodzie czy interesujących miejscach.

Kierowca nowego Hyundaia i30 trzymający smartfon z widocznym logo aplikacji CarPlay

Połączenie ze smartfonem.

Dzięki funkcjom Apple CarPlay™ i Android Auto™, dostępnym w nowym i30, możesz podłączyć smartfon i wyświetlać ulubione aplikacje na dużym ekranie dotykowym.

System łączności Bluelink®

Steruj funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Dzięki usługom łączności Bluelink®, i30 ma wszechstronne możliwości łączności zawierające funkcję rozpoznawania mowy online oraz szeroką gamę rozwiązań, dla łatwiejszej i przyjemniejszej jazdy. Oprócz funkcji, którymi można sterować za pomocą aplikacji Bluelink, system nawigacji obejmuje również bezpłatną pięcioletnią subskrypcję usług Hyundai LIVE.

10.25-calowy ekran w nowym Hyundaiu i30, wyznaczanie tras.

Wyznaczanie tras.

Ciesz się dokładniejszym prognozowaniem ruchu, bardziej precyzyjnym określaniem czasu dojazdu i bardziej niezawodnym obliczaniem tras, które zapewnia nowy serwer Hyundai Cloud.

Człowiek używający systemu Last Mile Guidance stojąc na przejściu dla pieszych na ulicy.

Nawigacja po zaparkowaniu.

Czasami trzeba zaparkować samochód i dojść do miejsca docelowego pieszo. Jeśli jesteś w odległości od 200 m do 2 km do celu, możesz przełączyć nawigację z samochodu do aplikacji Bluelink w telefonie. Wykorzystując możliwości rozszerzonej rzeczywistości telefon poprowadzi Cię dokładnie tam, gdzie chcesz dotrzeć.

 1. Screenshot aplikacji Bluelink: zdalne otwieranie i zamykanie drzwi

  Zdalne blokowanie i odblokowanie drzwi.

  Zdarza Ci się zapomnieć o zamknięciu samochodu? Bez obaw. i30 da Ci znać, wysyłając powiadomienie na telefonu. Po wprowadzeniu kodu PIN można zablokować lub odblokować zamki i30 przyciskiem w aplikacji Bluelink.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: wybierz cel podróży

  Cel podróży wysyłany do samochodu.

  Jeśli Twój i30 jest wyposażony w nawigację, to możesz użyć aplikacji Bluelink, aby wyszukać cel podróży, gdy jesteś poza samochodem. Bluelink zsynchronizuje dane z nawigacją w samochodzie. Możesz wsiadać i od razu ruszać w drogę.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: znajdź samochód

  Lokalizacja pojazdu.

  Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś? Wystarczy otworzyć aplikację Bluelink, aby zobaczyć aktualne położenie swojego samochodu – w dowolnym miejscu na świecie.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: powiadomienie o włączeniu alarmu

  Powiadomienie o alarmie.

  Bluelink stale pilnuje Twojego samochodu. Jeśli włamywacz zdoła otworzyć drzwi Twojego i30, aplikacja Bluelink wyśle powiadomienie na Twój smartfon.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: raporty o stanie pojazdu

  Informacje o kondycji pojazdu.

  W każdej chwili możesz z aplikacji Bluelink przeprowadzić zdalną diagnostykę samochodu. Raport o pojeździe zawiera takie informacje, jak: ciśnienie w oponach, lampka ostrzegawcza awarii, poduszka powietrzna, układ hamulcowy i inne.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: status pojazdu

  Status pojazdu.

  Martwisz się, czy wystarczy paliwa? Użyj aplikacji. W dowolnym momencie skorzystaj ze zdalnego dostępu do informacji o pojeździe, np. o zasięgu, odblokowanych drzwiach lub otwartych szybach czy bagażniku.

 1. 1

Usługa łączności Bluelink®

Dzięki aplikacji Bluelink możesz zdalnie zablokować i odblokować drzwi i30 lub z łatwością znaleźć samochód, gdy nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś. Aplikacja może również w każdej chwili sprawdzić ciśnienie w oponach i wysłać alarm o próbie włamania.

Osiągi

Dynamiczna jazda z turbodoładowaniem.

Obniżone zawieszenie i30 Fastback daje mu bardziej agresywny wygląd i pewniejsze prowadzenie. Silniki z turbodoładowaniem są bardziej dynamiczne, a zarazem oszczędne.

 1. Silnik benzynowy 1.0 T-GDi.

  Silnik benzynowy 1.0 T-GDI

  Silnik 1.0 T-GDI generuje 120 KM i jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną lub opcjonalną 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową (DCT).

 1. 1
 1. Silnik benzynowy 1.5 T-GDi 48 V.

  Silnik benzynowy 1.5 T-GDI z miękką hybrydą 48 V.

  Na szczycie gamy znajduje się nowy 1,5-litrowy silnik T-GDI o mocy 160 KM, który jest standardowo wyposażony w układ miękkiej hybrydy 48 V. Jest on łączony z 6-biegową inteligentną manualną skrzynią biegów (iMT) lub 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną (7DCT).

 1. 1

Nowy Hyundai i30 Fastback. Nowe skrzynie biegów dopasowane do Twojego stylu jazdy.

i30 Fastback jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną, 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną (7DCT) oraz niedawno opracowaną, 6-biegową inteligentną skrzynią manualną (iMT). Skrzynia iMT pomaga oszczędzać paliwo w samochodach z układem miękkiej hybrydy 48 V.

Inteligentna manualna skrzynia biegów (iMT) w nowym Hyundaiu i30 Fastback

Inteligentna manualna skrzynia biegów (iMT).

W tym celu iMT odłącza silnik od skrzyni biegów, gdy zostanie zwolniony pedał przyspieszenia. Pojazd toczy się w trybie żeglowania.

Zbliżenie na 7-biegową dwusprzęgłową skrzynię biegów (DCT) w Hyundaiu i30 Fastback

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT).

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna łączy przyjemność z jazdy charakterystyczną dla manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów.

Zespoły napędowe miękkiej hybrydy 48 V.

Układ miękkiej hybrydy 48 V współpracuje z silnikiem spalinowym wykorzystując niewielki silnik elektryczny w różnych fazach jazdy. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym systemie oszczędzania paliwa.

 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - komfortowe uruchamianie

  Komfortowe uruchamianie.

  Układ miękkiej hybrydy jest szczególnie przydatny w ruchu miejskim. Rozrusznik mikrohybrydowy (MHSG) uruchamia silnik spalinowy, gdy samochód rusza po zatrzymaniu. Zapewnia szybszy i płynniejszy rozruch silnika dodatkowym momentem obrotowym i czerpie energię z akumulatora 48 V.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - przyśpieszanie

  Przyspieszanie.

  . Podczas przyspieszania MHSG oddaje od 4 do 10 kW dodatkowej mocy, w zależności od poziomu naładowania akumulatora i siły naciśnięcia pedału przyspieszenia przez kierowcę. Po osiągnięciu wymaganej prędkości układ przełącza się w tryb neutralny, nie dostarczając mocy. W ten sposób można obniżyć emisję CO2 i zużycie paliwa.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - ładowanie podczas jazdy

  Ładowanie podczas jazdy.

  Przy stałej prędkości układ jest na biegu jałowym lub działa jako generator ładujący akumulator 48 V, w zależności od stanu naładowania akumulatora.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - rekuperacja

  Rekuperacja.

  W fazach aktywnego hamowania lub wybiegu obracający się wał korbowy napędza rozrusznik, który odzyskuje maksymalną moc od 10 do 12 kW. Generator przekształca kinetyczną energię hamowania na energię elektryczną i przekazuje ją z powrotem do akumulatora 48 V.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - rozbudowany system start/stop

  Rozbudowany system start/stop

  Podczas toczenia się z małą prędkością, funkcja start-stop włącza się przy 30 km/h. Przy zwalnianiu od 30 do 0 km/h z odłączonym sprzęgłem silnik jest całkowicie wyłączony.

 1. 1

Bezpieczeństwo

Więcej bezpieczeństwa dzięki zaawansowanym technologiom.

Ulepszony pakiet Hyundai SmartSense – zawierający nasze najnowocześniejsze zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – jest teraz w pełni dostępny w nowym i30, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim.

 1. Hyundai SmartSense

  Powiadomienie o ruszeniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).

  Ta inteligentna funkcja podczas jazdy po mieście powiadamia kierowcę, gdy pojazd z przodu rusza, na przykład na światłach lub w korku.

 2. Illustration of the Hyundai i30 high beam assist. 

  Asystent świateł drogowych (HBA).

  Mniej stresu i maksymalna widoczność. Asystent świateł drogowych wykrywa samochody nadjeżdżające z naprzeciwka oraz jadące tym samym pasem ruchu i w razie potrzeby zmienia światła drogowe na mijania.

 3. Hyundai SmartSense LKA

  Asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA).

  W przypadku niezamierzonego opuszczenia pasa, LKA ostrzega kierowcę, a w razie potrzeby dokonuje korekty toru jazdy, aby zapobiec wypadkowi.

 4. Illustration of the Hyundai i30 Intelligent Speed Limit Warning (ISLW).

  Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniu prędkości (ISLW).

  Funkcja rozpoznaje znaki drogowe, by wyświetlać ograniczenia prędkości w czasie rzeczywistym na ekranie nawigacji i w zestawie wskaźników.

 5. Illustration of the Hyundai i30 Driver Attention Warning (DAW).

  System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW).

  Po zidentyfikowaniu wzorca zmęczenia lub nieuwagi system zwraca uwagę kierowcy za pomocą sygnału ostrzegawczego i komunikatu na wyświetlaczu, sugerując przerwę.

  Wygoda

  Inteligentny i wygodny.

  Podróżowanie nowym i30 Fastback jest zawsze eleganckie i dynamiczne. Jest także łatwe i relaksujące dzięki szerokiej gamie funkcji zwiększających wygodę.

  1. Bezprzewodowe ładowanie telefonu w nowym Hyundaiu i30 Fastback

   Ładowanie bezprzewodowe.

   Umieszczona w środkowej konsoli, ładowarka indukcyjna umożliwia łatwe ładowanie smartfona z obsługą Qi, bez podłączania kabli.

  2. Wspomaganie parkowania w nowym Hyundaiu i30

   Wspomaganie parkowania.

   Czujniki ultradźwiękowe w przednim i tylnym zderzaku ostrzegają dźwiękowo i wizualnie w przypadku wykrycia przeszkody.

  3. Kamera cofania w nowym Hyundaiu i30

   Kamera cofania.

   Kamera cofania włącza się po wybraniu biegu wstecznego, pokazując wszystko, co znajduje się za samochodem.

  4. Ogrzewane i wentylowane fotele w Nowym Huundaiu i30 Fastback.

   Ogrzewane i wentylowane fotele.

   Przednie fotele są dostępne z 3-stopniową wentylacją i ogrzewaniem, zapewniającymi komfortową jazdę w każdą pogodę.

  5. System klimatyzacji w nowym Hyundaiu i30

   Automatyczna klimatyzacja.

   Kierowca, jak i pasażer z przodu mogą indywidualnie ustawić odpowiadającą im temperaturę. Wybierz żądaną temperaturę, a układ klimatyzacji zajmie się resztą.

  6. Elektryczny hamulec postojowy w Nowym Hyundaiu i30 Fastback.

   Elektryczny hamulec postojowy (EPB).

   Elektryczny hamulec postojowy włącza się i wyłącza jednym naciśnięciem przycisku.

  7. System nawigacyjny w nowym Hyundaiu i30

   System nawigacyjny.

   Nawigacja z bezpłatną subskrypcją usług LIVE dostarcza bieżące informacje o ruchu drogowym, ostrzeżenia o fotoradarach, pogodę i dane dotyczące interesujących miejsc.

   Dowiedz się więcej o nowym Hyundaiu i30 Fastback.