Nowy Hyundai i30 Wagon. Łatwe i wygodne podróżowanie.

Nowy i30 Wagon jest wyposażony w nowoczesne technologie: od wydajnych układów napędowych z opcjonalnym układem miękkiej hybrydy 48 V, aż po inteligentne systemy bezpieczeństwa, dzięki którym jazda staje się jeszcze przyjemniejsza.

Łączność

Samochód, Twój telefon i Ty.

Naszpikowany inteligentną technologią, taką jak nowy ekran dotykowy i pięć lat bezpłatnych usług łączności Bluelink® Connected Car, nowy i30 zapewnia wszechstronną komunikację podczas każdej podróży. Bluelink zapewnia pełną interakcję obejmującą rozpoznawanie głosu online oraz aplikacją smartfonową do sterowania samochodem. Usługi Hyundai LIVE umożliwiają dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o ruchu drogowym, parkingach, pogodzie i interesujących miejscach.

Kobieta trzymająca smartfon z widocznym logo aplikacji Apple CarPlay

Połączenie ze smartfonem.

Dzięki funkcjom Apple CarPlay™ i Android Auto™, dostępnym w nowym i30, możesz podłączyć smartfon i wyświetlać ulubione aplikacje na dużym ekranie dotykowym.

System łączności Bluelink®

Steruj funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Dzięki usługom Bluelink®, i30 Wagon ma wszechstronne możliwości łączności zawierające funkcję rozpoznawania mowy online oraz szeroką gamę rozwiązań, dla łatwiejszej i przyjemniejszej jazdy. Oprócz funkcji, którymi można sterować za pomocą aplikacji Bluelink, system nawigacji obejmuje również bezpłatną pięcioletnią subskrypcję usług Hyundai LIVE.

Zdjęcie 10.25-calowego ekranu w nowym Hyundaiu i30 z usługą wyznaczania tras w nawigacji

Wyznaczanie tras.

Ciesz się dokładniejszym prognozowaniem ruchu, bardziej precyzyjnym określaniem czasu dojazdu i bardziej niezawodnym obliczaniem tras, które zapewnia nowy serwer Hyundai Cloud.

Człowiek używający systemu Last Mile Guidance stojąc na przejściu dla pieszych na ulicy.

Nawigacja po zaparkowaniu.

Czasami trzeba zaparkować samochód i dojść do miejsca docelowego pieszo. Jeśli jesteś w odległości od 200 m do 2 km do celu, przełączyć nawigację z samochodu do aplikacji Bluelink w telefonie. Wykorzystując możliwości rzeczywistości rozszerzonej telefon poprowadzi Cię dokładnie tam, gdzie chcesz dotrzeć.

 1. Screenshot aplikacji Bluelink: zdalne otwieranie i zamykanie drzwi

  Zdalne blokowanie i odblokowanie drzwi.

  Zdarza Ci się zapomnieć o zamknięciu samochodu? Bez obaw. i30 da Ci znać, wysyłając powiadomienie na telefonu. Po wprowadzeniu kodu PIN można zablokować lub odblokować zamki i30 przyciskiem w aplikacji Bluelink.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: wybierz cel podróży

  Cel podróży wysyłany do samochodu.

  Jeśli Twój i30 jest wyposażony w nawigację, to możesz użyć aplikacji Bluelink, aby wyszukać cel podróży, gdy jesteś poza samochodem. Bluelink zsynchronizuje dane z nawigacją w samochodzie. Możesz wsiadać i od razu ruszać w drogę.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: znajdź samochód

  Lokalizacja pojazdu.

  Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś? Wystarczy otworzyć aplikację Bluelink, aby zobaczyć aktualne położenie swojego samochodu – w dowolnym miejscu na świecie.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: powiadomienie o włączeniu alarmu

  Powiadomienie o alarmie.

  Bluelink stale pilnuje Twojego samochodu. Jeśli włamywacz zdoła otworzyć drzwi Twojego i30, aplikacja Bluelink wyśle powiadomienie na Twój smartfon.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: raporty o stanie pojazdu

  Informacje o kondycji pojazdu.

  W każdej chwili możesz z aplikacji Bluelink przeprowadzić zdalną diagnostykę samochodu. Raport o pojeździe zawiera takie informacje, jak: ciśnienie w oponach, lampka ostrzegawcza awarii, poduszka powietrzna, układ hamulcowy i inne.

 1. 1
 1. Screenshot aplikacji Bluelink: status pojazdu

  Status pojazdu.

  Martwisz się, czy wystarczy paliwa? Użyj aplikacji. W dowolnym momencie skorzystaj ze zdalnego dostępu do informacji o pojeździe, np. o zasięgu, odblokowanych drzwiach lub otwartych szybach czy bagażniku.

 1. 1

Usługa łączności Bluelink®

Dzięki aplikacji Bluelink® możesz zdalnie zablokować i odblokować drzwi i30 lub z łatwością znaleźć samochód, gdy nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś. Aplikacja może również w każdej chwili sprawdzić ciśnienie w oponach i wysłać alarm o próbie włamania.

Osiągi

Przyjemna i dynamiczna jazda.

Nowy i30 Wagon oferuje dużą różnorodność w wyborze jednostek napędowych. Wersje z układem miękkiej hybrydy 48 V obniżają emisję CO2 i zużycie paliwa. Inteligentna manualna skrzynia biegów gwarantuje jeszcze większą oszczędność, Dla zwolenników przekładni automatycznej przygotowano wersję z układem miękkiej hybrydy 48 V i 7-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

 1. Silnik benzynowy 1.5 DPi.

  Silnik benzynowy 1.5 DPI

  W nowym i30 debiutuje 1,5-litrowy silnik z podwójnym wtryskiem (DPI), osiągający moc 110 KM, który jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną.

 1. 1
 1. Silnik benzynowy 1.0 T-GDi.

  Silnik benzynowy 1.0 T-GDI

  Silnik 1.0 T-GDI generuje 120 KM i jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną lub opcjonalną 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową (DCT).

 1. 1
 1. Silnik benzynowy 1.5 T-GDi 48 V.

  Silnik benzynowy 1.5 T-GDI z miękką hybrydą 48 V

  Na szczycie gamy znajduje się nowy 1,5-litrowy silnik T-GDI o mocy 160 KM, który jest standardowo wyposażony w układ miękkiej hybrydy 48 V. Jest on łączony z 6-biegową inteligentną manualną skrzynią biegów (iMT) lub 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną (7DCT).

 1. 1

Nowy Hyundai i30 Wagon. Nowe skrzynie biegów dopasowane do stylu jazdy.

Nowy i30 Wagon jest oferowany z 6-biegową skrzynią manualną, 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią automatyczną (7DCT) oraz niedawno opracowaną 6-biegową inteligentną skrzynią manualną (iMT). Skrzynia iMT pomaga oszczędzać paliwo w samochodach z układem miękkiej hybrydy 48 V.

Inteligentna manualna skrzynia biegów (iMT) w Nowym Hyundaiu i30 Wagon.

Inteligentna manualna skrzynia biegów (iMT).

W tym celu iMT odłącza silnik od skrzyni biegów, gdy zostanie zwolniony pedał przyspieszenia. Pojazd toczy się w trybie żeglowania.

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (7DCT).

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT).

7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna łączy przyjemność z jazdy charakterystyczną dla manualnej skrzyni biegów oraz wygodę automatycznej skrzyni biegów.

Układ miękkiej hybrydy 48 V.

Układ miękkiej hybrydy 48 V współpracuje z silnikiem spalinowym wykorzystując niewielki silnik elektryczny w różnych fazach jazdy. Dowiedz się więcej o tym innowacyjnym systemie oszczędzania paliwa.

 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - komfortowe uruchamianie

  Komfortowe uruchamianie.

  Układ miękkiej hybrydy jest szczególnie przydatny w ruchu miejskim. Rozrusznik mikrohybrydowy (MHSG) uruchamia silnik spalinowy, gdy samochód rusza po zatrzymaniu. Zapewnia szybszy i płynniejszy rozruch silnika dodatkowym momentem obrotowym, czerpiąc energię z akumulatora 48 V.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - przyspieszanie

  Przyspieszanie.

  Podczas przyspieszania MHSG oddaje od 4 do 10 kW dodatkowej mocy, w zależności od poziomu naładowania akumulatora i siły naciśnięcia pedału przyspieszenia przez kierowcę. Po osiągnięciu wymaganej prędkości układ przełącza się w tryb neutralny, nie dostarczając mocy. W ten sposób można obniżyć emisję CO2 i zużycie paliwa.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - ładowanie podczas jazdy

  Ładowanie podczas jazdy.

  Przy stałej prędkości układ jest na biegu jałowym lub działa jako generator ładujący akumulator 48 V, w zależności od stanu naładowania akumulatora.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - rekuperacja

  Rekuperacja.

  W fazach aktywnego hamowania lub wybiegu obracający się wał korbowy napędza rozrusznik, który odzyskuje maksymalną moc od 10 do 12 kW. Generator przekształca kinetyczną energię hamowania na energię elektryczną i przekazuje ją z powrotem do akumulatora 48 V.

 1. 1
 1. Ilustracja pokazująca system łagodnej hybrydy 48V w nowym Hyundaiu i30 - Rozbudowany system start/stop.

  Rozbudowany system start/stop.

  Podczas toczenia się z małą prędkością funkcja start-stop włącza się przy 30 km/h. Przy zwalnianiu od 30 do 0 km/h z odłączonym sprzęgłem silnik jest całkowicie wyłączony.

 1. 1

Bezpieczeństwo

Najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa.

Ulepszony pakiet Hyundai SmartSense – zawierający nasze najnowocześniejsze zaawansowane systemy wspomagania kierowcy – jest teraz w pełni dostępny w nowym i30, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim.

 1. Hyundai SmartSense LVDA

  Powiadomienie o ruszeniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).

  Ta inteligentna funkcja podczas jazdy po mieście powiadamia kierowcę, gdy pojazd z przodu rusza, na przykład na światłach lub w korku.

 2. Asystent świateł drogowych w Nowym Hyundaiu i30 Wagon.

  Asystent świateł drogowych (HBA).

  Mniej stresu i maksymalna widoczność. Asystent świateł drogowych wykrywa samochody nadjeżdżające z przeciwka oraz jadące tym samym pasem ruchu i w razie potrzeby zmienia światła drogowe na mijania.

 3. Hyundai SmartSense LKA w Nowym Hyundaiu i30 Wagon.

  Asystent utrzymywania pasa ruchu (LKA).

  W przypadku niezamierzonego opuszczenia pasa, LKA ostrzega kierowcę, a w razie potrzeby dokonuje korekty toru jazdy, aby zapobiec wypadkowi.

 4. Ilustracja przedstawiająca inteligentne ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości (ISLW) Hyundai i30.

  Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniu prędkości (ISLW).

  Funkcja rozpoznaje znaki drogowe, by wyświetlać ograniczenia prędkości w czasie rzeczywistym na ekranie nawigacji i w zestawie wskaźników.

 5. Ilustracja ostrzegająca przed ostrzeżeniem kierowcy Hyundai i30 (DAW).

  System monitorujący poziom koncentracji uwagi kierowcy (DAW).

  Po zidentyfikowaniu wzorca zmęczenia lub nieuwagi system zwraca uwagę kierowcy za pomocą sygnału ostrzegawczego i komunikatu na wyświetlaczu, sugerując przerwę.

  Wygoda

  Jedź zrelaksowany.

  Kto powiedział, że aktywny tryb życia nie może być elegancki i wygodny? Dzięki zestawowi funkcji zwiększających komfort nowy i30 Wagon jest bezproblemowy i relaksujący.

  1. Sterowanie systemem ogrzewania i wentylacji przednich foteli w nowym Hyundaiu i30 Wagon.

   Ogrzewane i wentylowane fotele.

   Przednie fotele są dostępne z 3-stopniową wentylacją i ogrzewaniem, zapewniającymi komfortową jazdę w każdą pogodę.

  2. System klimatyzacji w nowym Hyundaiu i30

   Automatyczna klimatyzacja.

   Kierowca, jak i pasażer z przodu mogą indywidualnie ustawić odpowiadającą im temperaturę. Wybierz żądaną temperaturę, a układ klimatyzacji zajmie się resztą.

  3. Bezprzewodowe ładowanie telefonu w nowym Hyundaiu i30 Wagon

   Ładowanie bezprzewodowe.

   Umieszczona w środkowej konsoli, ładowarka indukcyjna umożliwia łatwe ładowanie smartfona z obsługą Qi bez podłączania kabli.

  4. Elektryczny hamulec postojowy.

   Elektryczny hamulec postojowy (EPB).

   Elektryczny hamulec postojowy włącza się i wyłącza jednym naciśnięciem przycisku.

   1. Hyundai SmartSense

    Wspomaganie parkowania.

    Czujniki ultradźwiękowe w przednim i tylnym zderzaku ostrzegają dźwiękowo i wizualnie w przypadku wykrycia przeszkody.

   2. Kamera cofania w nowym Hyundaiu i30

    Kamera cofania.

    Kamera cofania włącza się po wybraniu biegu wstecznego, pokazując wszystko, co znajduje się za samochodem.

   3. Zbliżenie na ekran w nowym Hyundaiu i30 wagon prezentujący system nawigacyjny

    System nawigacyjny.

    Nawigacja z bezpłatną subskrypcją usług LIVE dostarcza bieżące informacje o ruchu drogowym, ostrzeżenia o fotoradarach, pogodę i dane dotyczące interesujących miejsc.

    Dowiedz się więcej o nowym Hyundaiu i30 Wagon.