Wyznacza nowe standardy.

Nowy Tucson Hybrid wyznacza nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów dzięki imponującej gamie najnowocześniejszych, inteligentnych technologii. Nowoczesna łączność, najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa i zaawansowane układy wspomagania jazdy.

Osiągi

Elektryzująca radość z jazdy.

Hyundai TUCSON Hybrid jest napędzany silnikiem benzynowym 1.6 T-GDI Smartstream oraz silnikiem elektrycznym o mocy 60 KM, zasilanym akumulatorem litowo-jonowym 1,49 kWh. System jest najmocniejszy w gamie jednostek napędowych z łączną mocą 230 KM i momentem obrotowym 350 Nm – co oznacza, że możesz cieszyć się niesamowitymi osiągami, jednocześnie przy mniejszym zużyciu paliwa.

 1. Wydajny silnik elektryczny o mocy 60 KM nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson Hybrid.

  Silnik elektryczny.

  Wydajny silnik elektryczny o mocy 60 KM dostarcza 264 Nm natychmiastowego momentu obrotowego, co zapewnia sportowy charakter przyspieszenia i osiągów Tucsona Hybrid.

 2. Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1,49 kWh nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson Hybrid.

  Akumulator.

  Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 1,49 kWh magazynuje energię elektryczną wytwarzaną podczas rekuperacji, która jest następnie wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego.

 3. 1,6-litrowy silnik benzynowy T-GDi nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson Hybrid.

  Silnik benzynowy.

  1,6-litrowy silnik T-GDi jest wyposażony w wyjątkowy, opracowany przez Hyundaia układ zmiennych czasów otwarcia zaworów, który optymalizuje osiągi silnika i obniża zużycie paliwa.

 4. Łopatki zmiany biegów pod kierownicą w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

  Łopatki pod kierownicą.

  Chcesz przejąć kontrolę? W trybie Sport można zmieniać biegi za pomocą łopatek pod kierownicą.

  Przepływ energii.

  Zależnie od warunków jazdy Nowy Tucson Hybrid niezauważalnie przełącza napęd między silnikiem benzynowym i elektrycznym. System hamowania rekuperacyjnego ładuje akumulator wykorzystując silnik elektryczny do hamowania. Energia zmagazynowana w akumulatorze może zasilać silnik elektryczny podczas przyspieszania, jazdy pod górę lub z małą prędkością. Złożony przepływ energii pokazano na poniższych animacjach.

  1. Silnik elektryczny wspomagający przyspieszenie nowego kompaktowego SUV-a Tucson Hybrid.

   Ruszanie / mała prędkość.

   Podczas ruszania lub jazdy z małą prędkością energia elektryczna zgromadzona w akumulatorze zasila silnik elektryczny, który napędza Tucsona Hybrid.

  1. 1
  1. Silnik elektryczny i spalinowy działające równocześnie w nowym kompaktowym SUV-ie Tucson Hybrid.

   Przyspieszanie / jazda pod górę.

   Podczas gwałtownego przyspieszania lub jazdy pod górę, silnik elektryczny i silnik benzynowy pracują równolegle, aby zmaksymalizować osiągi i zminimalizować zużycie paliwa.

  1. 1
  1. Silnik elektryczny lub spalinowy napędza nowego kompaktowego SUV-a Tucson Hybrid.

   Stała prędkość.

   Podczas jazdy ze stałą prędkością moc jest dostarczana przez silnik benzynowy lub silnik elektryczny, w zależności od tego, który jest najbardziej energooszczędny w danej sytuacji.

  1. 1
  1. Układ rekuperacji ładuje akumulator podczas zwalniania nowego kompaktowego SUV-a Tucson Hybrid.

   Zwalnianie / zjazd w dół.

   System hamowania rekuperacyjnego ładuje akumulator wykorzystując silnik elektryczny do hamowania. Podczas zwalniania lub jazdy w dół generowana energia jest magazynowana w akumulatorze.

  1. 1
  1. Układ rekuperacji ładuje akumulator podczas zwalniania nowego kompaktowego SUV-a Tucson Hybrid.

   Hamowanie rekuperacyjne.

   Podczas zwalniania (np. przy hamowaniu lub podczas jazdy w dół) silnik elektryczny działa jak generator i zamienia energię kinetyczną na energię elektryczną, która jest następnie magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego.

  1. 1

  Większa wydajność. Mniejsza emisja. Technologia silnika CVVD.

  Hyundai opracował pierwszą na świecie technologię bezstopniowej zmiany czasu trwania zaworu (CVVD). Optymalizuje osiągi silnika i oszczędność paliwa, będąc jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Technologia sterowania zaworami reguluje czas otwarcia i zamknięcia zaworu w zależności od warunków jazdy.

  Łączność

  Najnowocześniejsza łączność w drodze.

  Oczywiście Nowy Tucson Hybrid jest również wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze funkcje łączności, takie jak usługi łączności Bluelink®. Możesz sterować funkcjami samochodu za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Pięcioletnia, bezpłatna subskrypcja usług Hyundai LIVE oferowana z systemem nawigacji 10,25”.

  1. Nowy ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala i elementy sterowania dotykowego w nowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   Ekran dotykowy 10,25” i sterowanie dotykowe.

   Nowy ekran dotykowy 10,25” płynnie łączy się z konsolą sterowania dotykowego. Nawigacja, system informacyjno-rozrywkowy oraz klimatyzacja są sterowane dotykowo.

  2. Cyfrowy zestaw wskaźników 10,25” nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson Hybrid.

   Cyfrowy zestaw wskaźników 10,25”.

   Otwarty cyfrowy zestaw wskaźników podkreśla nowoczesny charakter kokpitu. Zestaw wskaźników pozbawiono obudowy, aby pogłębić wrażenie otwartości i przestrzeni.

  3. Zbliżenie przycisków na kierownicy nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   Rozszerzone rozpoznawania głosu.

   Włączaj i steruj funkcjami, takimi jak ustawienia klimatyzacji, systemem multimedialny, otwieranie bagażnika oraz ogrzewanie kierownicy za pomocą poleceń głosowych.

   Usługi łączności Bluelink®.

   Dzięki usługom Bluelink® Nowy Tucson Hybrid ma wszechstronne możliwości łączności z funkcją rozpoznawania mowy online oraz szeroką gamą rozwiązań, które czynią jazdę łatwiejszą i przyjemniejszą. Oprócz wielu przydatnych funkcji, którymi można sterować za pomocą aplikacji Bluelink, system nawigacji obejmuje również bezpłatną pięcioletnią subskrypcję usług Hyundai LIVE.

   1. Zrzut ekranu z aplikacji Bluelink na iPhonie: odblokowanie samochodu

    Zdalne blokowanie i odblokowanie drzwi.

    Zdarza Ci się zapomnieć o zamknięciu samochodu? Bez obaw. Nowy Tucson Hybrid da Ci znać, wysyłając powiadomienie na telefon. Po wprowadzeniu kodu PIN można zablokować lub odblokować zamki przyciskiem w aplikacji.

   1. 1
   1. Zrzut ekranu z aplikacji Bluelink na iPhonie: wysłanie celu podróży do samochodu

    Cel podróży wysyłany do samochodu.

    Jeśli Twój Nowy Tucson Hybrid jest wyposażony w nawigację, to możesz użyć aplikacji Bluelink, aby wyszukać cel podróży, gdy jesteś poza samochodem. Bluelink zsynchronizuje dane z nawigacją w samochodzie. Możesz wsiadać i od razu ruszać w drogę.

   1. 1
   1. Zrzut ekranu z aplikacji Bluelink na iPhonie: znajdowanie zaparkowanego samochodu

    Znajdź mój samochód.

    Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś? Wystarczy otworzyć aplikację Bluelink, aby zobaczyć aktualne położenie swojego samochodu – w dowolnym miejscu na świecie.

   1. 1
   1. Zrzut ekranu z aplikacji Bluelink na iPhonie: powiadomienie o próbie włamania

    Powiadomienie o alarmie.

    Bluelink stale pilnuje Twojego samochodu. Jeśli włamywacz zdoła otworzyć drzwi Twojego Nowego Tucsona Hybrid, aplikacja Bluelink wyśle powiadomienie na Twojego smartfona.

   1. 1
   1. Zrzut ekranu z aplikacji Bluelink na iPhonie: raport pojazdu

    Informacje o kondycji pojazdu.

    W każdej chwili możesz z aplikacji Bluelink przeprowadzić zdalną diagnostykę samochodu. Raport o pojeździe zawiera takie informacje, jak: ciśnienie w oponach, lampka ostrzegawcza awarii, poduszka powietrzna, układ hamulcowy i inne.

   1. 1
   1. Widok ekranu smartfona z aplikacją Hyundai BlueLink: status pojazdu

    Status pojazdu.

    Martwisz się, czy wystarczy paliwa? Użyj aplikacji. W dowolnym momencie skorzystaj ze zdalnego dostępu do informacji o pojeździe, np. zasięg, otwarte/zamknięte lub zablokowane/odblokowane drzwi, otwarte/zamknięte szyby lub bagażnik.

   1. 1

   Bezpieczeństwo

   Najlepsze w klasie opcje bezpieczeństwa i układy wspomagania jazdy.

   Dzięki najlepszym w swojej klasie zaawansowanym układom wspomagania jazdy oraz pakietowi bezpieczeństwa aktywnego z fantastyczną gamą innowacyjnych funkcji, Nowy Tucson Hybrid zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo oraz spokój Tobie i Twoim bliskim. Ulepszony system siedmiu poduszek bezpieczeństwa, w tym boczną poduszkę środkową w pierwszym rzędzie, co jest ewenementem w tym segmencie. Zapobiega ona zderzaniu się pasażerów w pierwszym rzędzie, minimalizując ryzyko poważnych obrażeń.

   1. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

    Asystent zapobiegania kolizjom czołowym (FCA, skręcanie na skrzyżowaniu).

    System FCA automatycznie hamuje, gdy wykryje nagłe hamowanie poprzedzającego samochodu albo pieszych bądź rowerzystów zagrożonych potrąceniem. Teraz został zaktualizowany o funkcję skrętu na skrzyżowaniach, specjalnie skalibrowaną, aby zapobiegać zderzeniom czołowym podczas skręcania w lewo na skrzyżowaniach (w krajach o ruchu prawostronnym).

   1. 1
   1. Asystent podążania na pasie ruchu (LFA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

    Asystent podążania na pasie ruchu (LFA).

    Nowy Hyundai Tucson Hybrid jest wyposażony w system utrzymania auta pośrodku pasa ruchu (LFA). Podczas jazdy z prędkością do 180 km/h system pomaga kierowcy w utrzymywaniu samochodu pośrodku zajmowanego pasa ruchu na autostradzie i w mieście.

   1. 1
   1. Asystent świateł drogowych (HBA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

    Asystent świateł drogowych (HBA).

    Wykrywa pojazdy jadące z naprzeciwka oraz pojazdy na tym samym pasie i automatycznie przełącza światła drogowe na światła mijania. Gdy nie są wykrywane żadne pojazdy system automatycznie uaktywnia z powrotem światła drogowe, aby kierowca miał dłuższe pole widzenia.

   1. 1

   Asystent jazdy autostradowej (HDA).

   Nowy Tucson Hybrid jest pierwszą generacją tego modelu wyposażoną w Asystenta jazdy autostradowej (HDA). Funkcja ta jest połączeniem asystenta podążania na pasie ruchu i inteligentnego tempomatu wykorzystującego nawigację. Używa ona czujników i danych z nawigacji, aby zapewnić bezpieczną jazdę, automatycznie dostosowując prędkość pokonywania łuków w określonych warunkach. Kierowca może włączyć HDA jednym naciśnięciem przycisku na kierownicy.

   Nowy Hyundai Tucson Hybrid poruszający się po drodze.
   Asystent automatycznego parkowania (RSPA) w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   Asystent automatycznego parkowania (RSPA).

   Nowy Tucson Hybrid może sam zdalnie wjechać na miejsce parkingowe i wyjechać z niego za naciśnięciem jednego przycisku.

   System siedmiu poduszek bezpieczeństwa w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   7 poduszek bezpieczeństwa.

   Ulepszony system siedmiu poduszek bezpieczeństwa, w tym boczną poduszkę środkową w pierwszym rzędzie, co jest ewenementem w tym segmencie.

   Bezpieczeństwo dzieci na pierwszym planie.

   Nowy Tucson został wzbogacony o znakomitą gamę zaawansowanych, inteligentnych technologii, które zapewniają bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie Obejmują one funkcje, które dbają o bezpieczeństwo dzieci.

   Klamka we wnętrzu nowego kompaktowego SUV-a Hyundaia Tucsona.

   Ostrzeżenie bezpiecznego wysiadania.

   Ta inteligentna funkcja pomaga unikać wypadków, wykrywając pojazdy zbliżające się z tyłu i wyświetlając ostrzeżenie w zestawie wskaźników i lusterku zewnętrznym, a także emitując ostrzeżenia dźwiękowe.

   Dziecko na tylnym siedzeniu nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson.

   Monitorowanie tylnych siedzeń.

   Czujniki ultradźwiękowe wykrywają ruch pasażerów z tyłu, a system powiadamia kierowcę o przypadkowym pozostawieniu dzieci lub zwierząt.

   Wygoda

   Niezrównany komfort i wygoda.

   Wszechstronny i połączony z siecią, Nowy Tucson zachwyca również komfortem i wygodą. Sprytne rozwiązania, takie jak funkcja wygodnego składania, sprawiają, że załadunek jest szybki i łatwy. Twoi pasażerowie pokochają podgrzewane siedzenia z przodu i z tyłu, a także klimatyzację z dyskretnymi nawiewami powietrza, które zapewniają pełen komfort termiczny

   Inteligentne otwieranie bagażnika ułatwia załadunek w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   Inteligentne otwieranie bagażnika.

   Bezproblemowy załadunek. Klapa bagażnika automatycznie się otwiera po wykryciu zbliżenia inteligentnego kluczyka przez 3 sekundy – co jest szczególnie praktyczne, gdy masz obie ręce zajęte zakupami lub bagażami. Co więcej, możesz ustawić wysokość podnoszenia klapy zgodnie z własnymi preferencjami.

   Wszystkie siedzenia nowego kompaktowego SUV-a Hyundai Tucson Hybrid – widok z boku.

   Umieszczenie akumulatora nieograniczające miejsca.

   Nowy Tucson ma jedną z największych kabin pod względem miejsca w drugim rzędzie w swojej klasie. Akumulator w wersji hybrydowej jest zamontowany pod siedzeniami drugiego rzędu, co zapewnia taką samą ilość miejsca na nogi, jak w wersji z konwencjonalnym układem napędowym.

   Łatwe składanie tylnych siedzeń w nowym kompaktowym SUV-ie Hyundai Tucson Hybrid.

   Praktyczne składanie tylnych siedzeń.

   Aby zwiększyć wygodę i wszechstronność, tylne siedzenia można teraz złożyć w stosunku 40:20:40. Ponadto, wygodne dźwignie na bocznych ścianach bagażnika pozwalają na szybkie złożenie siedzeń bez wysiłku.

   Poznaj nowy poziom sterowania klimatyzacją.

   Powiedzmy sobie szczerze. Każdy jest inny. Jedni uwielbiają gorąco, a inni chłodniejsze otoczenie. Dlatego wyposażyliśmy Nowego Tucsona w technologię Multi-Air Mode. Rozprasza ona powietrze przez pośrednie i bezpośrednie otwory wentylacyjne, dzięki czemu intensywność nawiewów jest mniejsza, ale ogólna objętość wtłaczanego powietrza pozostaje taka sama. A trójstrefowa klimatyzacja umożliwia ustawienie różnych temperatur dla kierowcy, pasażera z przodu oraz osób podróżujących na tylnych siedzeniach.