Uśmiech proszę, tu zaczyna się zabawa.

Intensywna i ekscytująca zabawa – każda jazda modelem IONIQ 5 N podniesie Twój poziom dopaminy. Dzięki zapierającym dech w piersiach osiągom, ta maszyna szczęścia wyznacza nowe standardy dla pojazdów elektrycznych o wysokich osiągach.
Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Osiągi

Większa wydajność N.

Przenieś na wyższy poziom swoje codzienne dojazdy do pracy i weekendy na torze dzięki imponującym osiągom i niesamowitej wydajności. Najnowsze technologie zostały opracowane dzięki doświadczeniu w sportach motorowych i latach intensywnego rozwoju. Hyundai IONIQ 5 N zwiększa osiągi w nowy, elektryzujący sposób.
 
Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
 1. 280 PS icon.

  Prędkość maksymalna.

  Śmiało, spuść go ze smyczy. Ten pojazd elektryczny, rozwijający prędkość maksymalną aż do 260 km/h, został stworzony, abyś mógł jeszcze bardziej rozwinąć swojego wewnętrznego kierowcę wyścigowego.

 2. RPM gauge.

  Wysoki moment obrotowy.

  Wysokowydajne silniki elektryczne IONIQ 5 N osiągając 770 Nm  zapierającego dech w piersiach momentu obrotowego i 21 000 obr./min. przy włączonym N Grin Boost.

 3. Sporty pedals in the Hyundai IONIQ 5 N.

  Zawrotne przyspieszenie.

  Dzięki możliwości przyspieszenia od 0 do 100 km/h zaledwie w 3,4 sekundy – to potężne źródło naturalnego szczęścia poruszy Twoją duszę, kiedy tylko tego zapragniesz.

  Corner Rascal

  Łobuz na zakrętach.

  Głodny wrażeń model IONIQ 5 N posiada niesamowitą umiejętność sprawnego pokonywania zakrętów (Corner Rascal) dzięki usztywnieniu struktury nadwozia oraz specjalnie dostrojonemu układowi kierowniczemu N. To nigdy nie jest tylko jazda samochodem – to sposób, aby Twoja codzienność stała się bardziej ekscytująca. Zintegrowane osie napędowe (IDA) inspirowane rajdami WRC, zostały wzmocnione, aby wytrzymać większy moment obrotowy silnika elektrycznego, jednocześnie zmniejszając masę nieresorowaną, w połączeniu z 21-calowymi felgami z kutego aluminium.
        
  Illustration of e-LSD showing rear wheels seen through semi-transparent Hyundai IONIQ 5 N.

  e-LSD.

  e-LSD (elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu) na tylnej osi optymalizuje zachowanie na zakrętach i zapewnia kontrolę.
  Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
  1. Cutaway illustration showing additional adhesives and welding points on the new Hyundai IONIQ 5 N.

   Korpus i podwozie.

   IONIQ 5 N’s corner rascal capabilities begin with enhancements to the body-in-white (BIW) structure with 42 additional welding points and 2.1 metres of additional adhesives for additional stiffness. The motor and battery mounting are reinforced while front and rear subframes are enhanced for lateral rigidity.
  1. 1
  Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
  1. Cutaway illustration showing steering system enhancements on the new Hyundai IONIQ 5 N. 

   Układ kierowniczy.

   Aby poprawić reakcję układu kierowniczego i sprzężenie zwrotne, kolumna kierownicy została wzmocniona w celu poprawy sztywności pojazdu. Specjalnie dostrojony układ wspomagania kierownicy napędzany silnikiem typu N, montowany na zębatce, charakteryzuje się wyższym przełożeniem układu kierowniczego i lepszym sprzężeniem zwrotnym momentu obrotowego. 
  1. 1
  Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
  1. The Hyundai IONIQ 5 N seen from above with symbols of front and rear torque distribution. 

   N Torque Distribution.

   N Torque Distribution zapewnia w pełni zmienny rozkład momentu obrotowego z przodu i z tyłu, który można ustawić na 11 poziomach.
  2. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N seen from in front with trees in the background. 

   N Pedal.

   Ta inteligentna funkcja oprogramowania została zaprojektowana tak, aby zapewnić natychmiastową reakcję podczas skręcania i zwiększoną czułość przepustnicy. Wykorzystując siłę hamowania, powstaje agresywne przeniesienie ciężaru, co skutkuje ostrzejszym wejściem w zakręt.
  3. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N drifting through a racetrack curve.

   N Drift optimizer.

   N Drift Optimizer pomaga utrzymać kąt znoszenia, równoważąc wiele elementów sterujących pojazdem reagujących w czasie rzeczywistym. Zintegrowana funkcja Torque Kick Drift pozwala kierowcy symulować działanie sprzęgła pojazdu spalinowego z napędem na tylne koła w scenariuszach jazdy, które wymagają natychmiastowego zainicjowania driftu.

   Everyday Sportscar

   Codzienny samochód sportowy.

   Stworzony z myślą o maksymalnej przyjemności z jazdy, model IONIQ 5 N został starannie zaprojektowany, aby zwiększyć Twój poziom szczęścia. Równoważąc niesamowitą moc i dynamikę jazdy na poziomie toru wyścigowego z możliwością codziennego dojazdu do pracy z myślą o komforcie – naprawdę jest to samochód sportowy na każdy dzień. Został zaprojektowany tak, aby każda chwila za kierownicą była szansą na dreszczyk emocji i pojawienie typowego uśmiechu N na Twojej twarzy.
      
   Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
   1. Picture of the leather N steering wheel in the all-electric Hyundai IONIQ 5 N. 

    Sportowa kierownica N.

    Skórzana kierownica N zapewnia doskonałą przyczepność i bezpośredni dostęp do funkcji poprawiających właściwości jezdne, takich jak łopatki zmiany biegów oraz przyciski Drive Mode i N Grin Boost.

   2. The bucket seats in the Hyundai IONIQ 5 N high-performance EV. 

    Fotele kubełkowe N.

    Fotele N mają wzmocnione podparcia, dzięki czemu nawet w przypadku silnego przyspieszenia i ostrego pokonywania zakrętów, mocno podtrzymują górną i dolną część ciała, aby przez zachować stabilną postawę podczas jazdy.

   3. The Hyundai IONIQ 5 N’s center console with driver knee pads and shin support for track driving.

    Konsola środkowa.

    Konsola środkowa IONIQ 5 N jest zoptymalizowana do jazdy po torze dzięki i podparciom na kolana i golenie oraz przesuwanemu podłokietnikowi. Przedłużenie dolnej części zwiększa sztywność, aby jeszcze bardziej wspierać sportową jazdę. 

    Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
    1. The paddle shifters of the steering wheel of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N.

     Przejmij kontrolę.

     Nasza technologia N e-Shift daje poczucie kontroli nad dostarczaniem mocy i symuluje uczucie szarpnięcia między zmianami biegów. W rezultacie zapewnia zapewnia lepszą reakcję kierowcy, a tym samym bardziej precyzyjną kontrolę nad dynamiczną jazdą IONIQ 5 N.
    2. The front view of the Hyundai IONIQ 5 N driving between dark buildings.

     N Active Sound+

     N Active Sound+ zawiera system 10 głośników (8 wewnętrznych, 2 zewnętrzne) i oferuje trzy różne motywy dźwiękowe. Celem jest zapewnienie kierowcom bardziej wciągających i ekscytujących wrażeń sensorycznych podczas jazdy.
    3. Two Hyundai IONIQ 5 N high-performance EVs driving on a curvy road with trees. 

     N Road Sense.

     Funkcja N Road Sense jest oparta na działaniu przedniej kamery i automatycznie zaleca aktywację trybu N po wykryciu znaków drogowych z podwójnymi zakrętami.

     Racetrack Capable

     Gotowy na tor wyścigowy.

     Hyundai IONIQ 5 N jest wyposażony w szeroką gamą funkcji zwiększających wydajność podczas jazdy na na torze. Dzięki nowym technologiom i zwiększonym możliwościom na torze wyścigowym, IONIQ 5 N reprezentuje nowy segment wydajnych pojazdów elektrycznych. Każde kolejne okrążenie na torze zwiększa Twój poziom ekscytacji, wywołując uśmiech na Twojej twarzy.
      
     Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
     1. Hyundai IONIQ 5 N wheel with N-branded braking system. 

      Potężny układ hamulcowy.

      IONIQ 5 N jest wyposażony w hamulce N, które są najmocniejszym układem hamulcowym Hyundaia. Hamulce te są zbudowane z nowych lekkich materiałów i pod kątem zoptymalizowanego przepływu powietrza w celu poprawy wydajności chłodzenia.

     2. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N on a racetrack.

      Opony Pirelli P-Zero.

      IONIQ 5 N został wyposażony w opony 275/35R21 Pirelli P-Zero o wysokiej przyczepności, zapewniające lepszą jazdę i prowadzenie oraz lepszą przyczepność na torze.

     3. One of the forged alloy wheels of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N.

      Kute felgi 21''

      Kute 21-calowe aluminiowe felgi wyglądają fantastycznie, poprawiając jednocześnie prowadzenie i przyczepność, dzięki zmniejszeniu masy nieresorowanej.

      X-ray view of the regenerative braking system in the Hyundai IONIQ 5 N. 

      N Brake Regen.

      Zaprojektowany specjalnie dla IONIQ 5 N układ hamulcowy, który zapewnia maksymalną siłę hamowania do 0,6 G. Dzięki uzyskaniu maksymalnej siły hamowania z regeneracją, zminilalizowana zostaje siła działania hamulców mechanicznych i zapobiega ich przegrzaniu.
      Hyundai IONIQ 5 N display showing electronic controlled suspension settings. 

      Zawieszenie sterowane elektronicznie.

      Większa wydajność czy większy komfort? Ty wybierasz. Elektronicznie sterowane zawieszenie pozwala dostosować sztywność zawieszenia w zależności od wybranego trybu jazdy: N/Sport/Normal.

      Najnowocześniejsze technologie zapewniające wysokie osiągi na torze wyścigowym.

      Mając samochód taki jak IONIQ 5 N – w pełni zdolny do dostarczania czystych, niezpomnianych emocji – musisz przyzwyczaić się do jednej rzeczy: jazdy z szerokim uśmiechem na twarzy. Wyposażony w nowe technologie i ulepszone możliwości na torze wyścigowym, kilka ekskluzywnych funkcji zwiększających jego wydajność na torze, takich jak: N Grin Boost, N Launch Control, N Battery Pre Condition i N Race.
      Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
      1. The numbers 3.4 and the letters Sec. 

       N Grin Boost.

       Ciesz się zwiększonym momentem obrotowym i mocą aż do 478 kW / 650 KM po naciśnięciu przycisku N Grin Boost. Doładowanie, które przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy.
      2. X-ray view of the Hyundai IONIQ 5 N showing its dual electric motors.

       N Launch Control.

       Funkcja N Launch Control umożliwia uruchomienie pojazdu jak profesjonalnego samochodu wyścigowego, dzięki kontroli momentu obrotowego.
      3. The rear LED brake lights of the Hyundai IONIQ 5 N. 

       N Battery Preconditioning.

       Przed jazdą kierowca może skorzystać z funkcji wstępnego kondycjonowania akumulatora N, aby zoptymalizować temperaturę ogniw akumulatora, wybierając pomiędzy trybem „Drag” dla krótkiego rozwijania pełnej mocy lub trybem „Track”, który utrzymuje najniższą możliwą temperaturę na więcej okrążeń.
      4. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N drifting through a curve on a racetrack.

       N Race.

       Ta funkcja optymalizuje wytrzymałość pojazdu elektrycznego na torze, dając kierowcom bardziej bezpośrednią kontrolę nad zużyciem energii przez samochód. N Race stosuje podejście zaczerpnięte ze sportów motorowych, mające na celu maksymalizację zasobów, aby uzyskać jak najszybsze czasy.

       Ładowanie

       Doskonała wydajność ładowania.

       Możesz naładować auto w domu przez noc lub na ultraszybkiej stacji ładowania w ciągu kilku minut. IONIQ 5 N został wyposażony w innowacyjny system akumulatorów 800 V zapewniający najszybsze możliwe obecnie czasy ładowania. Ale jest również kompatybilny z ładowarką 400 V i ładowaniem AC.
          
       Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
       1. Charging plug icons. 

        Ultraszybkie ładowanie.

        System akumulatorów 800 V może zwiększyć zasięg nawet o 100 km w zaledwie 5 minut. Ładowanie od 10% do 80% z mocą do 240 kW na ultraszybkiej stacji ładowania DC zajmuje 18 min.

       2. Charging plug icons. 

        Większa elastyczność.

        Technologia 400 V i 800 V zapewnia elastyczność korzystania z innej ładowarki – jeśli dany typ jest zajęty, możesz skorzystać z innego stanowiska.

       3. An AC charging plug icon.

        Ładowanie AC.

        Ładuj w domu za pomocą ładowarki WallBox lub na parkingu w sklepie podczas zakupów. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW zapewnia szereg elastycznych możliwości ładowania prądem przemiennym.

        Jak długa jest Twoja droga do pracy?

        Oblicz liczbę dni pomiędzy ładowaniem baterii.

        22 km

        84 kWh

         

        dni

        do następnego
        ładowania

        Tak jak istnieje szereg czynników, które wpływają na efektywność paliwową silnika spalinowego, także na całkowity zasięg jazdy na napędzie elektrycznym będzie mieć wpływ wielkość akumulatora, styl jazdy, temperatura zewnętrzna czy liczba pasażerów i ilość bagaży.


          
         Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
         1. 1
         2. 2
         3. 3