Zapowiedź nowej ery w projektowaniu pojazdów elektrycznych.

Progresywny design modelu IONIQ 5 stanowi odejście od poprzednich standardów, odkrywając nową swobodę projektowania. IONIQ 5 odzwierciedla czyste i innowacyjne podejście do projektowania pojazdów elektrycznych, przenosząc kultowy wygląd samochodu Concept 45 na ulice Europy. Przywołuje śmiałą sylwetkę Hyundaia Pony, pierwszego samochodu produkowanego przez firmę Hyundai. IONIQ 5 symbolizuje 45-letnią historię Hyundaia łącząc przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Portrait of SangYup Lee, Senior Vice President and Head of Hyundai Global Design Center
Nowe doświadczenie mobilności dla następnego pokolenia - taka była misja od pierwszego dnia, w którym rozpoczęliśmy ten projekt. IONIQ 5 to nowa definicja ponadczasowości, nić łącząca naszą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością.

- SangYup Lee - Szef Hyundai Global Design Center w Hyundai Motor Company -

Stylistyka

Charakterystyczny. Kultowy. Nowoczesny.

Nowoczesny design modelu IONIQ 5 jest skoncentrowany przede wszystkim na prostych liniach i minimalistycznych strukturach. Po raz pierwszy w samochodzie Hyundai przednia maska zachodzi na błotniki, co minimalizuje odstępy między panelami, zapewniając optymalną aerodynamikę. Przedni zderzak przyciąga wzrok kształtem litery V oraz charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej, które zapewniają niepowtarzalną sygnaturę świetlną. Małe, przypominające piksele światła zastosowano również z tyłu pojazdu.

360°

0%
  1. The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV from the front showing its distinctive LED headlamps.

   Niepowtarzany przód.

   Przedni zderzak przyciąga wzrok kształtem litery V oraz charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej, które zapewniają niepowtarzalną sygnaturę świetlną.

  2. The side of the Hyundai IONIQ 5 electric CUV with its auto flush door handles and side graphics.

   Aerodynamiczny z boku.

   Masywny słupek C, zainspirowany koncepcją samochodu elektrycznego Hyundaia 45, nadaje IONIQ-owi 5 imponującej prezencji, którą można łatwo rozpoznać z daleka.

  3. The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV showing of its backlights and futuristic design.

   Charakterystyczny tył.

   Sugestywny projekt tylnego zderzaka i klapy silnie harmonizuje z prostokątną sygnaturą tylnych świateł Parametric Pixels.

   The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV from the front showing its distinctive LED headlamps.

   Od nocy do jasności w 256 pikselach.

   Widzieć i być widzianym – klejnotami w koronie kultowego wyglądu przodu są charakterystyczne reflektory LED z 256 sześciennymi pikselami.

   The Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV showing of its backlights and futuristic design.

   Z tyłu odważny i jasny.

   Innowacyjny projekt oświetlenia LED można znaleźć również z tyłu, z charakterystycznymi parametrycznymi pikselami podkreślonymi w unikalnych prostokątnych tylnych lampach.

   Wykorzystaj moc energii słonecznej.

   Innowacyjny dach solarny z panelami fotowoltaicznymi zbiera energię słoneczną i przesyła ją do akumulatora, poprawiając wydajność. Dach solarny może zapobiec rozładowaniu akumulatora, zapewniając jednocześnie dodatkowy zasięg jazdy. Poziom naładowania akumulatora i przepływ energii słonecznej można sprawdzać w czasie rzeczywistym za pomocą zintegrowanego wyświetlacza w kokpicie.

   A young person, leaning on the solar roof of the Hyundai IONIQ 5 midsize CUV, parked at a beach.

   Kolory inspirowane naturą.

   IONIQ 5 oddaje zaangażowanie marki w zrównoważony rozwój poprzez wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów i naturalnych kolorów. Możesz wybierać spośród dziewięciu kolorów nadwozia, w tym pięciu inspirowanych naturą, dedykowanych wyłącznie dla IONIQ-a 5.

   The power of choice.

   Wnętrze

   Przestronne wnętrze to dom z dala od domu.

   Zainspirowani motywem Living Space, projektanci zaoferowali zupełnie nowe rozwiązania we wnętrzu pojazdu. Wewnątrz IONIQ 5 granice między przestrzenią życiową a mechaniczną zacierają się. Motyw Living Space przewija się w całym wnętrzu. W szczególności przejawia się poprzez Universal Island, ruchomą konsolę środkową, która może cofnąć się nawet o 140 mm. Universal Island wraz z płaską podłogą, pod którą umieszczono akumulatory, pozwala na większą swobodę ruchu wewnątrz pojazdu.

   1. The 12.25” digital cluster in the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

    Zintegrowany wyświetlacz.

    Elegancka, modułowa deska rozdzielcza zawiera dwa zintegrowane wyświetlacze: w pełni dotykowy ekran informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 12,25 cala oraz cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,25 cala.

   2. The column type shift-by-wire on the steering wheel of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

    Zmiana biegów shift-by-wire.

    Wszystko, czego potrzebujesz na wyciągnięcie ręki. Elegancka manetka obrotowa umieszczona na kolumnie kierownicy. Obsługa jest szybka, intuicyjna i precyzyjna.

   3. The paddle shifters on the steering wheel of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

    Łopatki do regulacji rekuperacji.

    Ciesz się pełną kontrolą. Możesz łatwo regulować poziom hamowania rekuperacyjnego za pomocą manetek umieszczonych na kierownicy.

    1. A woman resting in the reclined passenger seat insider her Hyundai IONIQ 5 electric CUV.

     Idealne miejsce na szybką drzemkę.

     Ciesz się najwyższym komfortem dzięki dwóm w pełni rozkładanym fotelom relaksacyjnym z przodu. Oprzyj się na plecach, aby odpocząć podczas ładowania — za naciśnięciem jednego przycisku.

    2. The sliding centre console in the cockpit of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

     Ruchoma konsola środkowa.

     Dostosuj układ wnętrza do swoich potrzeb. Przesuwana konsola pozwala pasażerom cieszyć się większą elastycznością niż statyczny schowek i korzystać z funkcji takich jak uchwyty na kubki, bezprzewodowa ładowarka czy porty USB.

    3. The power sliding rear seats inside of the Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV.

     Elektrycznie przesuwane tylne siedzenia.

     Pasażerowie na tylnym siedzeniu mają też dużo komfortu. Tylne siedzenia można odchylać ręcznie i elektrycznie przesuwać do przodu i do tyłu do 135 mm.

     Ekologiczne wnętrze i kolory inspirowane naturą.

     Zrównoważony rozwój jest w centrum wizji marki IONIQ, którą można znaleźć w całym wnętrzu z ekologicznych materiałów i inspirowanych naturą kolorów. Wiele elementów wnętrza – siedzenia, podsufitka, tapicerka drzwi, podłoga i podłokietnik –wykorzystuje ekologiczne materiały pozyskiwane w zrównoważony sposób, m. in. butelki PET z recyklingu, przędzę roślinną i z naturalnej wełny, skórę ekologiczną i bio farbę z ekstraktami roślinnymi.

     Zrównoważony rozwój

     Innowacyjne wykorzystanie materiałów przyjaznych dla środowiska.

     Przyjazne dla środowiska materiały są szeroko stosowane w IONIQ 5, takie jak ekologiczna skóra i przędza z recyklingu. Co więcej, surowce pozyskiwane z trzciny cukrowej są wykorzystywane na podsufitkę, dywan i pokrowce na siedzenia. Rozwiązanie, które nadaje się do recyklingu i dodatkowo jest piękne. Innowacyjne wykorzystanie naturalnych materiałów to kolejny wkład w zrównoważony rozwój naszych procesów produkcyjnych, dzięki czemu IONIQ 5 jest mniej uzależniony od produktów na bazie ropy naftowej.

     1. For each Hyundai IONIQ 5 plastic bottles are shredded into chips for sustainable upholstery fabric

      Butelki z recyklingu.

      Dla każdego modelu IONIQ 5 około 32 plastikowych butelek jest rozdrabnianych na plastikowe wiórki, które są topione i przędzione w nić służącą do produkcji tapicerki na fotele.

     2. Hyundai uses bio components extracted from sugar cane and corn as sustainable materials for the IONIQ 5.

      Trzcina cukrowa i kukurydza.

      Siedzisko, podsufitka i tkanina dywanowa zawierają biokomponenty pozyskiwane z trzciny cukrowej i kukurydzy, a skóra użyta we wnętrzu IONIQ 5 jest farbowana olejem lnianym.

     3. Hyundai IONIQ 5’s doors and crash pads are painted with bio paint that includes oil extracted from plants.

      Olej z kwiatów rzepaku.

      Drzwi i deska rozdzielcza IONIQ 5 są pomalowane biofarbą, która zawiera olej pozyskiwany z roślin, takich jak rzepak i kukurydza.

      	Portrait of Chanki Park, Senior Colour and Trim Designer in the Hyundai CMF Team
      Używanie przetworzonych butelek PET może zainspirować ludzi do myślenia o tym, jak produkty, które łatwo wyrzucić, mogą zostać przekształcone w coś nowego. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby butelki PET w ogóle nie istniały.

      - Chanki Park, starszy projektant kolorów i wykończenia w zespole Hyundai CMF -

      Każdy IONIQ 5 składa się z:

      1. Each Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV contains 730g of sugar cane and mixed corn.

       730g

       trzciny cukrowej i kukurydzy mieszanej.

      2. Each Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV contains 294g of wool.

       294g

       wełny.

      3. Each Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV contains 200g of flaxseed oil.

       200g

       oleju lnianego.

      4. Each Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV contains up to 32 recycled PET bottles

       Do 32

       butelek PET z recyklingu.

      5. Each Hyundai IONIQ 5 electric midsize CUV contains 0.8 square meters of recyclable paperette.

       0.08

       metrów kwadratowych papieru do recyklingu.

       Dążymy do stworzenia bardziej zrównoważonego świata.

       Inżynierowie i projektanci, którzy opracowali IONIQ 5, dążą do zrobienia wszystkiego, co w ich mocy, aby zmienić świat na lepszy poprzez zastosowanie przyjaznych dla środowiska i naturalnych materiałów. Teraz Twoja kolej!